Kategorie:

Jak wydobyć wino z dywanu?

Obróbka wstępna

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jest jak najszybsze wstępne czyszczenie w pranie tapicerki Wrocław- . Im dłużej czerwone wino pozostanie na dywanie, kanapie lub ubraniu, tym trudniej będzie je usunąć. Po rozlaniu zanurz gąbkę w zimnej wodzie i delikatnie ściskaj rozlane wino aż do wchłonięcia płynu lub osusz nadmiar płynu papierowym ręcznikiem lub chłonną szmatką. Pomaga to zapobiegać dalszemu barwieniu. Należy jednak pamiętać, że ocet jest mniej skuteczny, gdy jest stosowany samodzielnie; więc gdy masz do czynienia z plamami z czerwonego wina, upewnij się, że używasz chłonnej gąbki, aby wchłonąć jak najwięcej płynu przed dodaniem octu – w przeciwnym razie po prostu będzie tam siedzieć, wchłaniając wilgoć z dywanu i powodować jeszcze więcej problemów!

Użyj białych materiałów chłonnych.

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie tego jednego dużego wycieku, umieść na nim trochę białego chłonnego materiału i pozwól mu wchłonąć całe rozlane wino. Niektóre dobre opcje to ręczniki papierowe, filtry do kawy, a nawet stare szmaty. Nie zapomnij – te materiały mogą zająć trochę czasu, zanim wchłoną wszystkie te nieznośne plamy po winie, więc bądź cierpliwy, jeżeli nie masz czasu zadzwoń po pranie dywanów Wrocław– . Jeśli masz trochę więcej czasu, zanim będziesz potrzebować swojego dywanu z powrotem w nieskazitelnym stanie, rozważ umieszczenie na wierzchu chłonnego prześcieradła, a następnie przykrycie go ręcznikiem. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się rozlania, jednocześnie dając materiałom mnóstwo czasu na działanie magii.

Użyj kilku kropel płynu do mycia naczyń na mokre miejsce.

Odczekaj 30 minut, a następnie osusz czystą, chłonną szmatką. Jeśli to nie zadziała, zrób pastę z sody oczyszczonej i wody i rozprowadź ją na mokrej powierzchni za pomocą pędzla lub palców. Pozostaw do wyschnięcia, zanim wytrzesz. Następnie spróbuj użyć sody klubowej lub alkoholu do wcierania — może to wymagać kilku aplikacji — zanim przejdziesz do silniejszych środków do czyszczenia dywanów.

Poczekaj, aż wyschnie.

Jeśli rozlejesz wino na dywan , nie próbuj go wyciągać, dopóki nie wyschnie. Płyn, który powstaje, gdy alkohol miesza się z wodą (etanolem i wodą), tworzy mętną plamę, która wygląda jak czerwone wino, ale jest trudniejsza do czyszczenia. Kiedy dywan jest suchy, użyj alkoholu lub sody i osusz jak najwięcej płynu. Następnie wymieszaj w misce jedną część białego octu z dwiema częściami wody; za pomocą zakraplacza nałożyć kilka kropli i osuszyć papierowymi ręcznikami lub szmatami.

Osusz obszar papierowymi ręcznikami, aż przestaniesz widzieć płyn.

Po opróżnieniu szklanki i wyjęciu środków czyszczących nadszedł czas, aby rozpocząć mycie. Ale zanim zanurkujesz, osusz jak najwięcej płynu papierowymi ręcznikami. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się środka czyszczącego po dywanie. I nie pocieraj: po prostu wbijesz wino w delikatną plamę! Jeśli po osuszeniu pozostały widoczne plamy, użyj mieszaniny 1 części wody i 1 części destylowanego białego octu (bez substancji zapachowych) i nałóż ją gąbką lub szmatką; odstaw na 5 minut. Osuszyć czystym ręcznikiem.

Wytrzyj czystą wilgotną ściereczką.

Gdy wino zostanie rozlane, ważne jest, aby działać szybko, zanim zdąży wsiąknąć, dlatego zadzwoń po pranie narożnika Wrocław . Zwilż ściereczkę wodą i delikatnie wytrzyj nadmiar płynu. Im szybciej usuniesz rozlane płyny, tym łatwiej będzie je usunąć z dywanu lub chodnika. Możesz nawet rozważyć zakup kilku białych ściereczek przeznaczonych specjalnie do usuwania plam i plam na dywanach i dywanikach; upewnij się, że są często prane, aby pozostały czyste.