Kategorie:

Rolnictwo miejskie

Avatar
Opublikowane przez Anna

Kryzys klimatyczny, w połączeniu z coraz większą liczbą ludności na świecie i wynikającymi z niego wymaganiami dotyczącymi produkcji żywności, zmuszają ludzi do przemyślenia i zreorganizowania rolnictwa; w szczególności rolnictwo pod względem metod i praktyk; geografia i użytkowanie gruntów; oraz często transport produktów na duże odległości, od producenta do konsumenta. W konsekwencji, chociaż nie jest to nowe zjawisko, przedsiębiorstwa miejskiego rolnictwa są obecnie coraz bardziej powszechne, ponieważ nowoczesne technologie pozwalają na większe niż kiedykolwiek w historii zwroty dla miejskich inicjatyw rolniczych na małą skalę.

Czym jest rolnictwo miejskie?

Mówiąc prościej, Urban Agriculture to praktyka rolnictwa miejskiego; uprawy i produkcji żywności na ograniczonej przestrzeni w ośrodkach miejskich, takich jak miasteczka i miasta. Tym, co odróżnia miejskie rolnictwo od komunalnego ogrodnictwa lub wspólnych spółdzielczych inicjatyw rolniczych, jest to, że istnieje pewien poziom komercyjnego przedsiębiorstwa zaangażowanego w miejskie rolnictwo; przy czym produkty są hodowane na sprzedaż, a nie do wspólnej konsumpcji. Jednak ze względu na mniejsze zapotrzebowanie lub zapotrzebowanie na przestrzeń, nie ma wymogu bycia właścicielem ziemskim na dużą skalę lub wiodącą w branży korporacją; dlatego rolnictwo miejskie jest coraz bardziej dostępne dla wszystkich. Od indywidualnych przedsiębiorców i par, po małe grupy o wspólnej pasji do żywności i rolnictwa, osoby indywidualne i grupy mogą łatwiej zakładać własne, lokalne, prowadzone na małą skalę działalność rolniczą.

Trzy metody miejskiego rolnictwa / rolnictwa

Rolnictwo pionowe: wykorzystując oświetlenie wewnętrzne i systemy hydroponiczne, rośliny są uprawiane w pomieszczeniach, w układzie pionowym, podobnym do regałów. Główną zaletą tego systemu jest to, że rośliny mogą być uprawiane przez cały rok, dzięki możliwości utrzymania stabilnych warunków środowiskowych, ponieważ pogoda na zewnątrz nie ma wpływu. Co więcej, pionowe rolnictwo może być prowadzone na małą lub dużą skalę, w zależności od wielkości budynku wykorzystywanego do operacji. Nasza działalność to idealny dla ciebie producent maszyn rolniczych!

Rolnictwo na dachu: wraz z rosnącą ekspansją miast i ciągłym zapotrzebowaniem na mieszkania wraz ze wzrostem populacji, jest mniej ziemi do uprawy żywności. W związku z tym innowacyjni rolnicy wykorzystują obecnie do uprawy roślin to, co historycznie uważano za przestrzenie nienadające się do użytku: dachy w centrach miast. Hodowla na dachach jest nie tylko świetna pod względem produkcji żywności; rolnictwo na dachu poprawia również jakość estetyczną środowiska miejskiego i krajobrazu.

Rolnictwo workowe: innowacyjna metoda rolnictwa miejskiego, wywodząca się z przeludnionych obszarów Afryki, mieszkańcy rozwinęli uprawę workową w odpowiedzi na bezpośrednie wyzwanie, jakim jest brak bezpieczeństwa żywnościowego. Farmy workowe znajdują się w gęsto zaludnionych obszarach miejskich i składają się z wielu worków wypełnionych ziemią, obornikiem i kamykami, na których rośnie szereg świeżych produktów; w tym pomidory, jarmuż, szpinak i cebula. Farmy workowe to niezwykle opłacalny sposób wytwarzania dużej ilości dobrych świeżych produktów na gęsto zaludnionych obszarach. Może chcesz sobie ułatwić pracę na roli? Zaopatrz się w niezawodny wóz asenizacyjny, który mamy w dobrej ofercie!

10 korzyści z miejskiego rolnictwa i rolnictwa

Zmniejszenie wpływu produkcji i transportu żywności na środowisko naturalne.

Zrównoważony rozwój.

Odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie na tradycyjne formy produkcji żywności, wynikające z malejącej dostępności gruntów rolnych i stale rosnącej liczby ludności na świecie.

Zwiększona wspólnota/spójność społeczna na poziomie lokalnym.

Wsparcie lokalnych gospodarek.

Komercyjne rolnictwo i przedsiębiorstwa rolnicze są bardziej dostępne dla szerokiego i zróżnicowanego kręgu osób i grup.

Zwiększone możliwości edukowania ludzi na poziomie lokalnym/miejskim w zakresie rolnictwa, hodowli i żywności.

Zwiększone możliwości pracy dla osób w społecznościach miejskich.

Zwiększone możliwości uczenia się i pracy dla młodych ludzi w społecznościach miejskich.

Potencjał zdrowszego społeczeństwa dzięki możliwościom edukacyjnym i, co ważniejsze, dostępowi do lokalnie uprawianych, niedrogich i zdrowych produktów.