propolis i kit pszczeli (1)
Kategorie:

Skąd wziął się Propolis?

Skąd wziął się Propolis?

Propolis pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „bronić miasta” – Pro „za” lub „bronić” i polis „miasto”.

Pszczoły miodne zbierają nektar i pyłek do pożywienia. Wytwarzają również propolis, zbierając żywicę drzewną lub roślinną, a następnie mieszając ją z enzymami pszczelimi, a czasem z woskiem pszczelim, aby uzyskać silny środek przeciwdrobnoustrojowy.

Propolis jest używany przez pszczoły miodne do wyściełania wnętrza jam gniazda, naprawy plastra miodu, uszczelniania małych pęknięć w ulu i zmniejszania rozmiaru wejścia do ula. Najważniejsze ze wszystkich, wykorzystanie antybakteryjnego, antywirusowego i antygrzybiczego działania propolisu do ochrony kolonii. W naszej ofercie znajdziesz także kit pszczeli.

Zwykle są dwa sposoby na zbieranie propolisu z rodzin pszczelich. Po pierwsze, zeskrobując propolis z ramek ula. Po drugie, użyj pułapek propolisowych, aby zebrać większy plon surowego propolisu.

Pułapki propolisowe to w zasadzie plastikowe ekrany z małymi otworami umieszczonymi na górze ula. Ma to naśladować pęknięcia i tworzyć bryzy przeznaczone dla pszczół miodnych do uszczelnienia dziur i wypełnienia pułapki propolisem.

Gdy pułapki zostaną pokryte propolisem, pszczelarze zbierają pułapki i schładzają je w warunkach chłodniczych. Gdy propolis stygnie, staje się twardszy, kruchy i można go łatwo usunąć z pułapki, wyginając go i szczotkując za pomocą skrobaka.

Rocznie Comvita pozyskuje ponad 14 ton metrycznych wysokowydajnego surowego propolisu bezpośrednio z uli w Nowej Zelandii i z całego świata. Wszystkie są wysyłane do własnego zakładu wydobywczego firmy Comvita w Nelson w Nowej Zelandii. Tam, poprzez specjalistyczne procesy ekstrakcji, oczyszczają i rafinują propolis w wysoce skoncentrowany składnik masowy, który gwarantuje co najmniej 15% bioflawonoidów i innych związków fenolowych w każdej partii.

Masowy składnik jest następnie formułowany w wielu produktach propolisowych firmy Comvita i wykorzystuje system PFL™ (poziom flawonoidów propolisu), aby zagwarantować, że wszystkie produkty są niezależnie testowane i mają zweryfikowany poziom flawonoidów i innych związków fenolowych w każdej dawce. Propolis jest również stosowany w wielu innych kategoriach produktów firmy Comvita, takich jak pastylki do ssania , zimowe eliksiry wellness , pasty do zębów i wiele innych nowych, innowacyjnych produktów, które pojawią się w przyszłości.