kontenery-3704162
Kategorie:

Projekt elewacji kontenerów mieszkalnych.

Avatar
Opublikowane przez Anna

Pomysły domów kontenerowych na projekt elewacji dzielą się na dwie grupy: pozostawić elewację stalową w oryginalnym wyglądzie lub ją zmienić. Puryści polegają na autentycznym projekcie pojemnika o industrialnym wyglądzie. Jeśli lakier jest nienaruszony, to dobry pomysł, ponieważ zewnętrzna powłoka jest twarda. Jednak takie budynki nie wszędzie otrzymują pozwolenie na budowę. Projektowanie elewacji jest często częścią przepisów budowlanych, a stal falista rzadko jest uwzględniana jako zatwierdzony materiał.

Jeśli chcesz zmienić wygląd (z jakiegokolwiek powodu), zalecamy owiewkę. Ponownie, drewno jest zwykle materiałem z wyboru. Można go stosować w różnych wariantach. Wielu konstruktorów kontenerów decyduje się na malowanie. Garbowanie atmosferyczne jest również możliwe, jeśli drewno wyschnie na powietrzu.

Jeśli zaakceptujesz trochę więcej wysiłku, możesz otynkować swoje kontenery handlowe. Wygląda wtedy jak nowy budynek z kamienia i betonu, ale wnętrze jest wykonane w całości ze stali pochodzącej z recyklingu. Należy jednak zauważyć, że dom kontenerowy ze skomplikowaną boazerią lub tynkiem nie nadaje się już do transportu. Jednak każdy, kto zadał sobie trud przebicia się przez wnioski budowlane i pozwolenia na dopuszczenie kontenera jako budynku mieszkalnego, będzie mógł się bez niego obejść.

Połącz pojemniki, aby uzyskać więcej przestrzeni życiowej

Już to wiedziałem? Kontenery biurowe oferują nieco ponad 13 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, z których część jest zwykle tracona przez izolację. To za mało na życie. Rozwiązanie: kilka pojemników. Jednocześnie pozwalają na znacznie bardziej wszechstronne zaprojektowanie planu piętra. Jeśli masz pełną swobodę łączenia ze sobą poszczególnych prostopadłościanów, warto to wykorzystać. Dzięki temu powstają unikalne, zagnieżdżone projekty kontenerów z przejściem lub bez.

Wady i zalety stali jako materiału budowlanego

Czy życie w kontenerze morskim ma sens? Sugerują to różne zalety:

  • tanio kupić
  • bardzo zrównoważony dzięki recyklingowi
  • rozbudowa jest również możliwa we własnym zakresie
  • dobra ochrona przed warunkami atmosferycznymi dzięki wytrzymałemu materiałowi

Powodem, dla którego nie wszystkie domy są wykonane ze stali, są wady materiału:

  • ściany nie są otwarte na dyfuzję
  • przestrzeń życiowa jest ograniczona
  • z biegiem lat korozja może stać się problemem
  • Pozwolenia na budowę są trudne do uzyskania
  • optyka jest osobliwa

Producent kontenerów może również przechylić szalę podczas ważenia rzeczy: Tak, chciałbym kreatywnie przeprojektować skorupę! Lub: Nie, wolę użyć klasycznego materiału budowlanego i ożywić go wystrojem wnętrz.