variety handy tools on dark background,Labor day background concept
Kategorie:

Potężny i najlepszy warsztat domowy.

Avatar
Opublikowane przez Anna

Po podjęciu decyzji, że potrzebna jest dedykowana przestrzeń warsztatowa, naprawdę łatwo jest się spieszyć i po prostu zabrać się za to. Chociaż ten entuzjazm jest wielką siłą, która pomaga w załatwianiu spraw, warto poświęcić trochę czasu na zaplanowanie dokładnie tego, czego potrzebujesz i najlepszego sposobu zorganizowania rzeczy, aby jak najlepiej wykorzystać swój nowy warsztat. Każdy próbował ukończyć projekt lub zadanie w środowisku, które czyniło pracę dziesięć razy trudniejszą niż powinna; nieodpowiednie przechowywanie, słaba ergonomia i ciasne warunki pracy to tylko niektóre czynniki, których można łatwo uniknąć przy odrobinie przezorności.

Cały sekret sukcesu tkwi w planowaniu.

Budynek.

Przed zainwestowaniem czasu i pieniędzy w nowy projekt zawsze warto skontaktować się z lokalnymi władzami, aby upewnić się, że żadne plany nie naruszają żadnych przepisów dotyczących planowania w Twojej okolicy. Przydatne może okazać się zapoznanie się z  wpisem na blogu na temat przepisów dotyczących planowania.

Przy przebudowie dowolnego budynku, niezależnie od tego, czy jest to stara szopa, garaż czy budynek gospodarczy, warto poświęcić czas na upewnienie się, że nadaje się do tego celu; upewnij się, że jest wodoszczelny, dobrze izolowany i ma antypoślizgową podłogę.

Zaleca się zainstalowanie dedykowanego warsztatowego obwodu elektrycznego, aby sprostać wymaganiom pracujących maszyn w warsztacie domowym, zwykłe podłączenie przedłużacza z istniejącego źródła zasilania nie jest bezpieczną opcją.

Moc.

 

Jeśli warsztat jest zakładany w garażu, najprawdopodobniej jest tam kilka gniazd 13-amperowych; są one zwykle uruchamiane jako odgałęzienie od głównej sieci domowej na dole, jeśli tak, należy je zmodernizować do obwodu zdolnego do obsługi dodatkowej mocy lub ryzykujesz przeciążeniem sieci pierścieniowej i wyzwoleniem skrzynki bezpieczników.

Warsztat w szopie lub budynku gospodarczym będzie musiał być zasilany z istniejącej jednostki konsumenckiej w domu do małej dwukierunkowej tablicy rozdzielczej w warsztacie. Wyłącznik automatyczny powinien być zamontowany na domowej jednostce konsumenckiej, a RCD (wyłącznik różnicowoprądowy) na obu końcach nowego okablowania. Najczęstszym rozwiązaniem jest poprowadzenie pod ziemią kabla SWA (zbrojonego drutem stalowym) na wystarczającą głębokość, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia.

Żadne z tych rozwiązań elektrycznych nie jest pracą dla majsterkowiczów; zadania te są objęte częścią P przepisów budowlanych i powinny być wykonywane przez uprawnionego elektryka.

Umieszczenie gniazdek elektrycznych nad głową może być naprawdę przydatne w przypadku niektórych wymagań związanych z narzędziami, ponieważ zapewnia, że ​​wygięcia nie będą ciągnąć się po podłodze. Planowanie z wyprzedzeniem jest tutaj ważne, aby upewnić się, że rozmieszczenie gniazd i przełączników jest tak ergonomiczne, jak to tylko możliwe. Dobrym pomysłem jest oznakowanie każdej wtyczki w celu określenia, do jakiego narzędzia jest przeznaczona — może to zmniejszyć ryzyko obrażeń, jeśli na przykład podczas wymiany ostrza tnącego zostanie odłączona niewłaściwa wtyczka — większość wtyczek wygląda tak samo.

Bezpieczeństwo .

Chociaż warsztat można założyć przy dość napiętym budżecie, zabezpieczenie go jest naprawdę ważnym krokiem. Światła z czujnikiem ruchu na zewnątrz mogą pomóc odstraszyć „niedoszłego” włamywacza, ale upewnij się, że nie będą przeszkadzać sąsiadom za każdym razem, gdy przechodzi obok nich kot. Niektórzy ludzie decydują się na alarm w szopie, który emituje przeszywający dźwięk, aby poinformować Cię, czy ktoś wszedł, zwykle wystarczy głośna syrena, aby intruzi szybko opuścili budynek.

Dobrej jakości solidne zamki powinny być montowane na drzwiach i oknach, aby chronić twoją własność, dla dalszego bezpieczeństwa, kratki mogą być łatwo wykonane z siatki spawanej ze stali miękkiej, aby zakryć okna i drzwi.

Zaplanuj swój obszar roboczy

 

Stół warsztatowy najprawdopodobniej będzie centrum akcji, dlatego bardzo ważne jest, aby zrobić to dobrze. Decydując o miejscu jej umieszczenia, należy przemyśleć rozmieszczenie światła i zasilania, aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy. Wbudowany stół warsztatowy jest najlepszą opcją, ponieważ zapewnia solidne i bezpieczne miejsce pracy, które idealnie nadaje się do mocowania narzędzi stołowych. Jeśli miejsce do pracy jest wystarczająco duże, wolnostojąca ławka z miejscem do chodzenia dookoła jest idealna, jednak jeśli miejsce do pracy mieści się w garażu lub szopie, ustawienie stołu warsztatowego przy ścianie pomoże lepiej wykorzystać przestrzeń. efektywnie. Jeśli przestrzeń jest ciasna lub zbudowanie w domu stołu roboczego nie jest opłacalną opcją,

Składowanie

 Posiadanie dobrze przemyślanego i odpowiedniego miejsca do przechowywania w warsztacie może być prawdziwym przełomem. Jeśli warsztat ma wbudowany stół warsztatowy, prawdopodobnie będzie to najlepsze miejsce do przechowywania narzędzi i sprzętu, ponieważ można je zamontować na ścianie w celu łatwej identyfikacji i łatwego dostępu. Miejsce na przechowywanie bezpiecznie narzędzi takich jak np. gwoździarki czy sztyfciarki.

 

Półki to dobry sposób, aby trzymać narzędzia i sprzęt z dala od drogi, ale dobrze je zobaczyć – upewnij się, że półki są wystarczająco dobrze skonstruowane, aby utrzymać ciężar. W sprzedaży dostępne są wytrzymałe regały, które są łatwe w budowie i można je rozbudowywać oraz rekonfigurować w miarę zmieniających się potrzeb.

Montowany na ścianie panel z plastikowymi pojemnikami do przechowywania zapewnia wyraźny otwarty widok małych narzędzi i drobiazgów; ponieważ pojemniki są dostępne w różnych kolorach, możliwe byłoby użycie różnych kolorów dla różnych kategorii materiałów eksploatacyjnych i narzędzi.

 

Skrzynki do przechowywania narzędzi i sprzętu mogą być dobrą inwestycją – pomagają one zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, jeśli wejdą do warsztatu i powstrzymają intruzów, którzy pomogą sobie z twoim sprzętem. Dostępny jest szeroki asortyment pasujący do każdej kieszeni, od zamykanych skrzynek na narzędzia i bezpiecznego przechowywania w pojazdach, po bezpieczne przechowywanie niebezpiecznych gazów i chemikaliów oraz bezpieczne przechowywanie na placu budowy.

Tablica kołkowa z haczykami może również zapewnić wyraźny widok wszystkich narzędzi bez konieczności grzebania w skrzynce narzędziowej; niektórzy decydują, gdzie każde narzędzie ręczne zostanie umieszczone i rysują wokół nich na tablicy, aby sprzątanie było jeszcze szybsze. Haczyki ścienne to świetny sposób na przechowywanie nieporęcznych przedmiotów, aby zachować wolną przestrzeń na podłodze.

 

Dostępne są haczyki, które mogą podtrzymywać ramy rowerowe, profile metalowe i kable, aż po poręczne małe haczyki, na których można powiesić kombinezon lub fartuch spawalniczy.

Trzymaj to bezpiecznie.

Przystępując do projektów w domowym warsztacie należy zwrócić uwagę na swoje bezpieczeństwo. Żadna praca, nawet niewielka, nie jest warta ryzyka kontuzji. Zawsze noś okulary ochronne i chroń swój słuch za pomocą ochronników słuchu lub zatyczek do uszu podczas używania głośnych maszyn. Wytrzymałe rękawice są ważne podczas cięcia i spawania metalu lub używania innych źródeł ciepła i chemikaliów. Maska przeciwpyłowa pomaga chronić płuca przed cząsteczkami pyłu, a w celu ochrony przed drażniącymi lub toksycznymi cząsteczkami zalecana jest maska ​​na twarz z wymiennymi filtrami. Miejsce na narzędzia musi być bezpieczne.

Nie zapomnij założyć butów ochronnych lub butów ochronnych, to, że możesz wpaść do nowego warsztatu w kapciach, nie oznacza, że ​​powinieneś; zawsze zachowuj odpowiedzialne podejście do bezpieczeństwa.

 

Ze względu na charakter projektów, które mogą być wykonywane w warsztacie, istnieje ryzyko pożaru – może to być spowodowane przez sprzęt spawalniczy lub płyny łatwopalne. Aby się chronić, zdecydowanie warto zainstalować gaśnicę proszkową. Mogą one szybko ugasić małe pożary, zanim się rozprzestrzenią, chociaż nigdy nie narażaj się na ryzyko uwięzienia w warsztacie lub poparzenia. W razie wątpliwości, czy można bezpiecznie ugasić pożar, najlepiej szybko się wydostać, wezwać straż pożarną.

Upewnij się, że apteczka pierwszej pomocy znajduje się w pobliżu miejsca pracy i zawiera płyn do przemywania oczu, żel na oparzenia oraz duży wybór opatrunków i plastrów – chociaż miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał z niej korzystać.

 W różnych wszystkie elementy potrzebne do stworzenia idealnego warsztatu. Wystarczy przejrzeć naszą ofertę online lub zadzwonić do działu obsługi klienta, aby uzyskać pomoc w znalezieniu tego, czego potrzebujesz.