Kategorie:

Jakie stany jest pomocne w leczeniu hipnozy?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Hipnoterapia Lublin może pomóc w leczeniu wielu schorzeń, w których czynniki psychologiczne wpływają na objawy fizyczne.

Typowe zastosowania dla zdrowia psychicznego obejmują:

  • Stres i niepokój , zwłaszcza przed zabiegami medycznymi lub stomatologicznymi; ataki paniki ; oraz zespół stresu pourazowego (PTSD).
  • Fobie.
  • Problemy z kontrolą zachowania, w tym rzucenie palenia , utrata wagi i moczenie nocne (moczenie nocne).

Typowe zastosowania medyczne obejmują:

  • Bezsenność .
  • Astma .
  • Uderzenia gorąca w okresie menopauzy.
  • Zaburzenia żołądka i jelit, w tym zespół jelita drażliwego (IBS).
  • Kontrola bólu, w tym po operacji, porodzie, nowotworach, fibromialgii , oparzeniach i bólach głowy (migrena i napięcie).
  • Choroby skóry, w tym brodawki i łuszczyca .
  • Skutki uboczne chemioterapii raka lub radioterapii, w tym nudności i wymioty .

Hipnoza jest nadal badana pod kątem zastosowania w tych i wielu innych schorzeniach.

Jak ludzie opisują doświadczenie hipnotyczne?

Ludzie opisują hipnozę na różne sposoby. Możesz czuć się tak, jakbyś był „strefowany” lub w stanie podobnym do transu – tak skoncentrowanego, że jesteś w stanie zablokować otaczające cię rozproszenia. Czy kiedykolwiek byłeś tak skupiony na programie telewizyjnym lub tak zakorzeniony w dobrej książce, że nie słyszałeś, jak twoja rodzina rozmawia wokół ciebie, a nawet szczeka psa? To doświadczenie jest nieco podobne do tego, jak możesz się czuć podczas hipnozy. Wiele osób twierdzi, że pomimo zwiększonej koncentracji czuje się spokojny i zrelaksowany. Większość opisywała to jako przyjemne doświadczenie.

Co zwykle dzieje się podczas sesji hipnotycznej?

Istnieją cztery etapy hipnozy: indukcja, pogłębianie, sugestie i wyłanianie się.

Wprowadzenie

Na tym etapie zaczynasz się relaksować, skupiasz uwagę i ignorujesz rozproszenia. Hipnoterapeuta poprowadzi Cię przez ten etap za pomocą określonych technik, takich jak kontrolowane oddychanie (wdech powyżej siedmiu, a następnie wydech powyżej 11) lub progresywna relaksacja mięśni (napinanie mięśni podczas wdechu i rozluźnianie mięśni podczas wydychać, a następnie powtarzać w określonej kolejności grupy mięśni w całym ciele) lub skupiać się na obrazie wizualnym.

Pogłębiacz

Ten etap jest kontynuacją pierwszego etapu, przenosząc Twój relaks i skupienie na głębszym poziomie. Ten krok często obejmuje odliczanie lub używanie podobnych schodzących obrazów, takich jak schodzenie po schodach lub powolne zapadanie się coraz głębiej w wygodne łóżko. Te dwa pierwsze etapy mają na celu złagodzenie Twojej otwartości na sugestie.