szamba betonowe zbiornik (2)
Kategorie:

Jak powstaje betonowy zbiornik na szambo?

Produkcja zbiornika betonowego

Jak sama nazwa wskazuje, betonowy zbiornik jest wykonany z betonu. Jednak nie jest to byle jaki beton , musi być wyjątkowo wytrzymały . Jak to osiągnąć?

  • beton używany – do produkcji szamb wielokomorowych, jednokomorowych i dwukomorowych najniższym gatunkiem stosowanym w naszej firmie jest beton B-25 . W zależności od rodzaju zbiornika można zastosować również klasę B-40 . Klasy te charakteryzują się dużą wytrzymałością i należą do tzw. betonu wodoodpornego.
  • wzmocnienia stalowe – kolejnym elementem wzmacniającym konstrukcję zbiornika jest stal żebrowana, dzięki czemu zbiornik jest jeszcze bardziej odporny na obciążenia statyczne i dynamiczne. Taka konstrukcja sprawia, że ​​w przeciwieństwie do szamb plastikowych, zbiorniki betonowe nie podlegają procesom sprężania lub ciśnieniowym wód gruntowych. Dzięki temu nie musimy martwić się o głębokość wykopu i możemy ją montować również pod podjazdami czy w miejscach intensywnie użytkowanych.
  • uszczelniacz gumowy – naturalnym miejscem ewentualnego wycieku są miejsca połączeń. Studzienki betonowe powstają z jednego odlewu, dzięki czemu nie ma spawów jak w studzienkach plastikowych. To już minimalizuje możliwość wycieku ścieków. Istnieje minimalne ryzyko wycieku na obwodzie pokrywy na zawiasach, ale w tych miejscach zapewniamy nieprzepuszczalność dzięki trwałemu gumowemu materiałowi.

Szamba muszą również radzić sobie z intensywnymi procesami biologicznymi, które będą w nich zachodzić przez wiele lat użytkowania. Zastosowany beton charakteryzuje się jednak doskonałą odpornością nawet na tak trudne warunki.

Jak zwiększamy żywotność zbiornika

Podczas produkcji betonowe szamba poddawane są procesom wibracyjnym. Ich celem jest wyeliminowanie porów powietrza, dzięki czemu konstrukcja jest jeszcze bardziej szczelna i wodoodporna, a przez to mocniejsza. Taki beton degraduje się bardzo wolno i nie musimy się martwić o wyciek do gruntu. Jakość oferowanych przez naszą firmę zbiorników potwierdzona jest najwyższymi certyfikatami. Udzielamy również ponadstandardowej 5-letniej gwarancji na nasze produkty .

Mając blisko 20-letnie doświadczenie na rynku doskonale wiemy, że w przypadku szamba inwestor chce uniknąć jakiejkolwiek awarii czy wycieku. Studzienki , szamba i zbiorniki na deszczówkę naszej produkcji to gwarancja szczelności, wytrzymałości i długiej żywotności.