szamba-betonowe-i-zbiornki-z-betonu-9.jpg
Kategorie:

JAK MODERNIZACJE DOMU MOGĄ WPŁYNĄĆ NA TWOJE SZAMBO?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Choć może się to wydawać oczywistym pytaniem, niuanse tego, co sprawia, że ​​pokój liczy się jako sypialnia, są szczególnie ważne przy rozważaniu, w jaki sposób modernizacja domu może wpłynąć na system septyczny. Wiemy, że system septyczny nie jest na pierwszym planie, kiedy sortujesz odpryski farby i opcje podłóg podczas projektu przebudowy. Jednak niektóre remonty domów mogą również wymagać modernizacji systemu septycznego. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, co kwalifikuje się jako sypialnia i dlaczego ma to znaczenie dla twojego szamba.

STANDARDY WYMIAROWANIA SZAMBA

Wiele osób błędnie uważa, że ​​rozmiar systemu septycznego w domu zależy od liczby łazienek. Jednak przepisy budowlane w rzeczywistości opierają rozmiar systemu na liczbie sypialni (lub potencjalnych sypialni), które ma dom. Dlaczego? Im więcej sypialni ma dom, tym więcej osób może pomieścić. Przeciętny człowiek zużywa od 80 do 100 L wody dziennie. Każda dodatkowa osoba w domu zwiększa codzienne obciążenie układu septycznego. Z tego powodu przepisy budowlane patrzą na liczbę sypialni w domu, zakładając, że każda sypialnia mieści dwie osoby, aby określić, jak duży będzie musiał być szambo. Przestrzeganie tych wytycznych nie tylko zapewni zgodność Twojego domu z przepisami, ale także zapewni, że Twój system będzie w stanie poradzić sobie z odpadami wytwarzanymi przez Twoją rodzinę.

Ze względu na różnice w klimacie przepisy budowlane septyczne różnią się w zależności od stanu. Poniższe wytyczne określają odpowiednie wymagania dotyczące wymiarowania domowych systemów septycznych.

Co liczy się jako sypialnia i dlaczego ma to znaczenie dla twojego szamba

Czym więc jest sypialnia? Chociaż może się wydawać, że pytanie to ma prostą odpowiedź, to, co kwalifikuje się jako sypialnia, jest dla większości ludzi dość zaskakujące. Sypialnia jest zdefiniowana jako „pokój, który jest zaprojektowany lub używany jako sypialnia lub jakikolwiek pokój, który można rozsądnie wykorzystać lub wykończyć jako sypialnię”. To, czy pokój faktycznie kwalifikuje się jako sypialnia, zależy ostatecznie od lokalnego wydziału zdrowia, który współpracuje z działem budowlanym, aby upewnić się, że budynki są bezpieczne i sanitarne. Chociaż przepisy różnią się w zależności od stanu, do określenia, czy pokój można uznać za sypialnię, najczęściej stosuje się następujące kryteria:

  • Powierzchnia kwadratowa : pokój musi mieć minimalną powierzchnię kwadratową, aby można go było uznać za sypialnię. Zazwyczaj przestrzeń 70-80 m kwadratowych kwalifikuje się jako wystarczająco duża, aby można ją było uznać za sypialnię.
  • Szerokość : w niektórych przypadkach pokój może spełniać minimalne wymagania dotyczące rozmiaru, ale nie kwalifikuje się jako sypialnia, ponieważ nie jest wystarczająco szeroki, aby można go było rozsądnie wykorzystać jako sypialnię. Na przykład długi korytarz może mieć 70-80 m kwadratowych, ale takiej przestrzeni nie można rozsądnie wykorzystać do spania. Zazwyczaj pokój musi mieć co najmniej 7 stóp szerokości w dowolnym kierunku, aby kwalifikować się jako sypialnia.
  • Wysokość sufitu : Aby pokój mógł zostać uznany za sypialnię, musi również spełniać określone wymagania dotyczące sufitu, które pozwalają osobie dorosłej stać prosto. Zwykle ponad połowa pokoju musi mieć co najmniej 7 m wysokości. Ta uwaga jest często wykorzystywana do oceny, czy wykończona przestrzeń na poddaszu lub poddaszu kwalifikuje się jako sypialnia.
  • Wyjścia : ze względów bezpieczeństwa sypialnie muszą mieć co najmniej dwa wyjścia, często drzwi i okno wystarczająco duże, aby mógł się przez nie zmieścić człowiek, zwykle o powierzchni 5,7 m2. Z tego powodu pomieszczenia w piwnicach często nie są liczone jako sypialnie, chyba że w ścianie fundamentowej zamontowano większe okno.
  • Ogrzewanie i chłodzenie : Sypialnie muszą być w jakiś sposób kontrolowane. Zazwyczaj wymaga to wentylacji pomieszczenia w celu podłączenia do domowego systemu HVAC.

Modernizacje domu, które mogą wymagać aktualizacji systemu szamba

Być może najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy ustalaniu, czy pokój kwalifikuje się jako sypialnia, jest to, czy można go rozsądnie wykorzystać jako sypialnię, a nie to, czy planujesz go używać jako sypialni. Na przykład, jeśli wykańczasz antresolę, aby stworzyć domowe biuro, a ta przestrzeń spełnia wszystkie wymagania, aby kwalifikować się jako sypialnia, będzie się liczyć jako sypialnia. Jeśli ta nowa przestrzeń wbije Twój dom w kolejny próg, powiedzmy z 3 sypialni do 4, być może trzeba będzie ulepszyć szambo. Każda modernizacja domu, która tworzy przestrzeń, którą można rozsądnie wykorzystać jako sypialnię, może również wymagać modernizacji systemu septycznego.

Pamiętaj, aby ściśle współpracować z wykonawcą, wydziałem zdrowia i zaufanym dostawcą szamba, aby ustalić, czy przestrzeń, którą przebudowujesz, będzie wymagała również modernizacji systemu szamba. Jesteśmy ekspertem w zakresie usług septycznych od 1968 roku. Jesteśmy dumni ze świadczenia wyjątkowych rutynowych i awaryjnych usług septycznych. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak modernizacja domu może wpłynąć na system septyczny.