cięcie blach cnc Rzeszów
Kategorie:

Gdzie wykonać najlepsze cięcie blach CNC – Rzeszów czy Łańcut?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Blacha występuje w różnych grubościach i wytrzymałościach. W zależności od wzoru i rodzaju blachy, do wykonania cięcia można użyć kilku różnych urządzeń. Możesz użyć piły elektrycznej do prostych linii lub możesz spróbować nożyc blaszanych, dremeli lub metalowych nożyc do skomplikowanych projektów z zakrzywionymi liniami. Możesz też wybrać maszynowe cięcie blach cnc lub plazmowe cięcie blach cnc. Po wybraniu odpowiednich narzędzi dzieli Cię tylko jedno popołudnie ciężkiej pracy od tworzenia czystych cięć w blasze!

Nawoskuj brzeszczot przed cięciem blachy. Metal jest trudny do cięcia piłą, a wcieranie wosku wzdłuż ostrza pomaga przedłużyć jego ostrość. Nałóż cienką warstwę parafiny lub wosku na ostrze, tak aby pokryć powierzchnię, zanim wykonasz jakiekolwiek nacięcia w metalu.
Przed woskowaniem piły załóż parę rękawic roboczych, aby chronić ręce.
Wybierz piłę z liczbą zębów co najmniej 24 (liczba zębów na cal), aby zapewnić równomierne cięcie metalu.

1. Cięcie blach CNC Rzeszów

Przyklej blachę taśmą i zamocuj ją na miejscu. Nałóż taśmę maskującą na obie strony blachy bezpośrednio nad linią, którą chcesz wykonać. Zapewnia to czystsze cięcie i zapobiega porysowaniu blachy przez opiłki metalu podczas cięcia. Przymocuj blachę do biurka, aby utrzymać ją na miejscu podczas pracy lub zleć to firmie, która wykonuje cięcie blach CNC Rzeszów.
Piły elektryczne najlepiej nadają się tylko do wykonywania prostych cięć. Jeśli chcesz wykonać zakrzywione cięcie, zamiast tego spróbuj nożyc do blachy, dremela lub noża do metalu.

2. Cięcie blach podkarpackie

Dociśnij brzeszczot do blachy. Ustaw brzeszczot piły przy krawędzi metalu tak, aby zęby były skierowane do przodu. Jeśli nie masz pewności, gdzie skierowane są zęby, ostrożnie przesuń palcem po ostrzu. Zęby powinny lekko dotykać lub „chwytać” palec, jeśli są skierowane we właściwym kierunku.
Jeśli zęby są tępe i nie można ich wyczuć bez względu na to, jak dotykasz ostrza, najpierw wymień ostrze.
Przed wykonaniem pierwszego cięcia załóż okulary ochronne, respirator i zatyczki do uszu dla ochrony. Cięcie blach podkarpackie nie należy do najcichszych.

cięcie blach cnc Rzeszów

3. Plazmowe cięcie blach CNC

Rozpocznij uderzenie w metal. Chwyć piłę obiema rękami i popchnij ostrze do przodu dominującą ręką. Pchnij powoli, zwłaszcza jeśli nie znasz się na piłach elektrycznych, aby zapobiec obrażeniom lub nierównemu cięciu. Jeśli nie jesteś pewien tego co robisz, zleć to firmie, która wykonuje plazmowe cięcie blach CNC.
Nie używaj niedominującej ręki do pchania. Powinien być używany wyłącznie do ustabilizowania ostrza i ukierunkowania go.

4. Wycinanie blach cnc

Kontynuuj ruch i pociągnij ostrze do tyłu na końcu. Przepchnij piłę przez ostrze, aż dojdziesz do końca linii. Po wykonaniu pierwszego skoku odciągnij piłę dominującą ręką do tyłu i zdejmij ją z blachy.
Jedno pociągnięcie powinno wystarczyć do przecięcia metalu. Jeśli nie, powtórz proces, wykonując pierwsze cięcie wykonane piłą.
Nie wywieraj żadnego nacisku na piłę podczas ruchu powrotnego, ponieważ może to spowodować zużycie tarczy.