infokiosk multimedialny (1)
Kategorie:

Dlaczego kioski temperaturowe dla szkół są niezbędne, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Infokioski temperaturowe dla szkół stały się niezwykle ważne w ciągu ostatniego roku. Minęło ponad 6 miesięcy, odkąd wiele części świata znalazło się w zamknięciu w odpowiedzi na kryzys związany z koronawirusem (COVID-19). Nasze codzienne życie zmieniło się w niewytłumaczalny sposób, a niektóre z rzeczy, które uważamy za oczywiste, zostały całkowicie usunięte z naszego życia.

Chociaż zamknięcie przyniosło ze sobą ogromne zmiany w domu, niektóre inne obszary życia również musiały się przystosować i zmienić. Samo pójście do szkoły, jeśli jesteś uczniem lub pracujesz w edukacji, stało się najeżone trudnościami i żonglowanie potrzebą zachowania bezpieczeństwa (i zapewnienia bezpieczeństwa innym), przy jednoczesnym zapewnieniu, że nauka ma miejsce, stało się dla wielu nową normą.

COVID-19 stał się największym akceleratorem przemian edukacyjnych w naszym lub kogokolwiek innego życia. Proste rzeczy, takie jak to, jak poruszamy się po szkołach lub wykonujemy i przesyłamy prace, zmieniły się prawdopodobnie na zawsze.

Istnieją jednak rozwiązania, które pomagają i zapewniają ochronę przed pandemią. Jednym z takich rozwiązań jest instalowanie kiosków temperatury w placówkach oświatowych. W dalszej części artykułu przyjrzymy się niektórym z najlepszych typów do zainstalowania, ale najpierw omówmy, czym właściwie jest kiosk temperaturowy.

Co to jest kiosk temperaturowy?

Infomaty do skanowania temperatury to urządzenia elektroniczne, które wykorzystuje połączenie rozpoznawania twarzy i technologii podczerwieni, aby szybko i łatwo zidentyfikować i zeskanować temperaturę osoby.

Chociaż dostępnych jest wiele różnych marek i modeli kiosków do pomiaru temperatury, większość z nich zidentyfikuje osobę w ciągu kilku sekund i zapewni ocenę wewnętrznej temperatury ciała niemal w czasie rzeczywistym.

Efektywność działania kiosków temperaturowych sprawia, że ​​idealnie nadają się do sprawdzania dużych grup ludzi, na przykład na imprezach sportowych lub w szkołach lub na uczelniach, gdzie uczestnicy mogą być skanowani po ich przybyciu.

Kioski informacyjne temperaturowe są z natury bezkontaktowe (większość wykorzystuje technologię podczerwieni do skanowania w poszukiwaniu temperatur), co minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji. Technologia wewnątrz kiosków jest podobna do kamer termowizyjnych i skanuje czoło obiektu, aby uzyskać dokładny odczyt temperatury z tętnicy skroniowej.

Dlaczego instalacja kiosku temperaturowego w szkołach jest ważna?

Szkoły (podobnie jak wiele urzędów i firm – sprawdź podobny artykuł, który o nich zamieściliśmy tutaj ) to pasmo aktywności. Przy tak wielu ludziach przechodzących codziennie przez drzwi, zapewnienie ludziom bezpieczeństwa i zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 jest gigantycznym zadaniem.

Naukowcy argumentowali od samego początku pandemii, że znalezienie sposobów na identyfikację zarażonych, izolowanie ich, śledzenie ich ruchów i śledzenie tych, z którymi mieli kontakt (tzw. śledź i śledź) jest niezbędne do pokonania tej choroby.

Rzeczywiście, już w maju grupa SAGE, czyli zespół doradców, którzy zapewniają rządowi, jak radzić sobie z kryzysem, opowiadała się za potrzebą posiadania solidnego systemu identyfikacji, śledzenia i śledzenia, aby szkoły mogły w pełni otwórz ponownie (oryginalny artykuł można znaleźć na stronie TES tutaj ).

Większość kiosków do pomiaru temperatury zapewnia wbudowane rozwiązanie do identyfikacji osób, które skanują, jednocześnie oceniając, czy mają wysoką temperaturę ciała, jeden z głównych objawów COVID-19, a także wielu innych chorób. Gdy dana osoba zostanie zidentyfikowana jako mająca temperaturę, może zostać usunięta ze szkoły w celu przetestowania i samoizolacji, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Dane osoby można również przekazać władzom, aby mogły śledzić i śledzić osoby , z którymi miały kontakt, chociaż obecnie ma to miejsce dopiero po zwróceniu pozytywnego wyniku testu.

Jeśli konieczne jest śledzenie ruchu wokół budynku szkolnego, w kluczowych miejscach można zainstalować wiele kiosków temperatury, aby monitorować, kto się przeniósł do miejsca, w którym znajduje się budynek. Może to zapewnić sposób na odizolowanie grup i zapewnienie wszystkich ważnych bąbelków, o których ciągle słyszymy, a które są niezbędne do kontrolowania rozprzestrzeniania się infekcji.

Kioski temperaturowe dla szkół są ważniejsze niż myślisz

Jednym z największych problemów związanych z wirusem COVID-19 jest to, że przedstawia szereg objawów, które różnią się w zależności od wieku i sytuacji osoby. U młodych ludzi może być dość łagodny i może być niewiele większy niż niska gorączka. U wielu dzieci w wieku szkolnym może nie wykazywać żadnych zewnętrznych objawów, a osoba może nawet nie zdawać sobie sprawy, że ją ma.

To sprawia, że ​​identyfikacja młodych ludzi z COVID-19 jest niezwykle trudnym zadaniem. To, co pozwala kiosk z pomiarem temperatury, to wychwycić najczęstszy objaw, gorączkę, która pojawia się w zdecydowanej większości przypadków (nawet u młodych) i szybko odizolować osoby dotknięte chorobą od innych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji.

Jakie są najlepsze rozwiązania kiosków temperaturowych dla szkół?

Kioski do skanowania temperatury są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, od prostych kabin do sprawdzania temperatury po pełne systemy rozpoznawania twarzy. W przypadku szkoły, w której codziennie przez drzwi przechodzi wiele osób, najbardziej odpowiedni jest system, który identyfikuje osoby z wysoką temperaturą i rejestruje ich tożsamość.

Ale podczas gdy urządzenie do logowania (takie, do którego każdy użytkownik musi wprowadzić swoje dane) jest świetne dla małych placówek edukacyjnych, szkolenie tysięcy uczniów w zakresie logowania się do takiego systemu jest niewykonalne w większości szkół. Dlatego polecamy coś takiego jak kiosk Zentron 8 , który zapewnia pełne rozpoznawanie twarzy i natychmiastowe rezultaty.