dekoracje do domu i wnętrza (2)
Kategorie:

8 pomysłów na wystrój domu i wskazówek: jak udekorować dom

Co to jest wystrój domu?

Wystrój domu to wszelkiego rodzaju dekoracja lub modyfikacja estetyczna wnętrza domu. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie decydują się na jeden styl aranżacji wnętrz dla całego domu, co pomaga również w projektowaniu indywidualnego pokoju. Nie jest to jednak trudna i szybka zasada – style wystroju domu mogą również zmieniać się z pokoju do pokoju, ale należy dokładnie rozważyć, aby ustabilizować ogólną estetykę całego domu. Ładne dekoracje do domu pomogą Ci w zaplanowaniu mieszkania.

Poznaj jednego ze swoich nowych instruktorów

7 ogólnych wskazówek dotyczących projektowania domu

Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się na dekorację swojego domu, istnieją pewne zasady, które mogą Cię uniwersalnie poprowadzić:

 1. 1. Pozbądź się często . Bez względu na to, jaki styl wystroju wybierzesz, pamiętaj, że zawsze powinieneś unikać bałaganu. Utrzymuj swoje domowe biuro i inne pomieszczenia w czystości i porządku, abyś mógł docenić wysiłek, jaki wkładasz w nadanie swojemu domowi własnej osobowości i gustów w wystroju wnętrz.
 2. 2. Generuj zainteresowanie wizualne . Dodanie akcentów kolorystycznych lub punktów centralnych w każdym pomieszczeniu w domu może sprawić, że nowy dom będzie wyglądał dobrze i pięknie dla odwiedzających. Te obszary zainteresowania wzrokowego pomagają skoncentrować uwagę i mogą stworzyć ogólne poczucie celu w każdym pomieszczeniu w domu.
 3. 3. Wybierz ogólną estetykę . Chociaż możesz zdecydować się na inną estetykę dla każdego pokoju, wskazane jest wybranie jednego ogólnego wyglądu dla całego planu domu. Możesz iść w minimalistycznym kierunku lub wybrać coś bardziej ozdobnego. Wybierz elementy centralne, które rozświetlą całe pomieszczenie, podkreślając wybrany przez Ciebie holistyczny styl.
 4. 4. Od czasu do czasu przeprojektuj . Możesz odświeżyć swój dom, kiedy tylko Ci odpowiada. Może to oznaczać wprowadzenie drobnych zmian lub gruntowną przebudowę. Twój dom możesz zaprojektować i przeprojektować według własnego uznania, więc nie bój się z czasem eksperymentować z różnymi stylami, aby udoskonalić swoją wizję.
 5. 5. Zasięgnij porady eksperta . Możesz wynająć osobistego dekoratora wnętrz, aby zaprojektował styl swojego domu lub możesz zasięgnąć opinii ekspertów, czytając artykuły online. Zapoznaj się z różnymi przewodnikami krok po kroku, które pomogą Ci zrozumieć, jak zaprojektować cały pokój lub dom.
 6. 6. Zastanów się na kolorystyce . Zapoznaj się z teorią kolorów, aby zobaczyć, które kolory powinny być stosowane w Twoich meblach — jeśli nie łączą się z kolorami farb już na ścianach, możesz rozważyć inne. Zderzające się kolory mogą odwrócić uwagę i zepsuć estetykę całego domu.
 7. 7. Kupuj szeroko . Znajdź tekstylia i inne materiały w różnych lokalizacjach. Sklepy z artykułami używanymi oferują opcje przyjazne dla budżetu — pozwalają również mieszać i dopasowywać narzędzia projektowe do projektów DIY. Ale jeśli szukasz pomocnych hacków projektowych i fachowej obsługi, zasmakuj w sklepach i dostawcach specjalnie dostosowanych do pożądanej estetyki.

8 pomysłów na wystrój domu

Dekoracje są tym, co zamienia Twój dom z kawałka nieruchomości w dom. Oto osiem pomysłów na projekt domu, które możesz rozważyć, jeśli chcesz zdecydować, od czego zacząć:

 1. 1. Stwórz relaksujące sypialnie . Twoja główna sypialnia powinna zawierać rzeczy, które pomogą Ci się zrelaksować. Od stolika nocnego po wezgłowie łóżka, wybierz przedmioty, które sprawią, że ten pokój będzie wyglądał jak najbardziej uspokajająco, aby zachęcić do dobrego snu i pomóc Ci się odprężyć.
 2. 2. Udekoruj swoje podłogi . Dywan lub inne rodzaje podłóg mogą być niezbędnym elementem wystroju pokoju. Użyj dywaników na podłodze drewnianej, aby zwiększyć atrakcyjność wizualną. Wybierz tekstylia dywanowe , które pasują do ogólnego wyglądu Twojego domu.
 3. 3. Zaprojektuj przyjemne wejście . Gdy tylko goście przekroczą wejście do Twojego mieszkania, powinien ich powitać spójny wstęp do ogólnego stylu domu. Pomyśl o dodaniu bocznego stolika, na którym mogą umieścić klucze lub inne przedmioty osobiste. Upewnij się, że Twój dom wygląda spójnie od drzwi wejściowych do pozostałych pomieszczeń.
 4. 4. Włącz wystrój ścian . Wypełnij swoje ściany osobowością. Może to oznaczać żywe akcentujące kolory ścian, mnóstwo galerii ściennych , uzupełniające półki na książki, backsplash płytek ceramicznych w kuchni lub coś zupełnie innego.
 5. 5. Ożyw swój salon . Twój salon prawdopodobnie zawiera więcej mebli niż reszta domu, więc powinieneś sprawić, by wszystkie się liczyły. Ustaw stoliki kawowe, tafty, poduszki, kanapy lub sekcje, aby zapewnić, że ta część wypoczynkowa sprawi, że Ty i Twoi goście poczujecie się komfortowo.
 6. 6. Korzystaj z zieleni . Dodaj rośliny doniczkowe i kwiaty w całym domu, aby każdy pokój był organiczny i żywy. Dekorowanie roślinami może sprawić, że nawet niewielka przestrzeń stanie się bardziej otwarta.
 7. 7. Odśwież swoją jadalnię . Od szafek kuchennych po stół jadalny, upewnij się, że jadalnia ma łatwy dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz, aby podać dobry posiłek. Twoja jadalnia powinna również cechować się ogólnym tonem pokoju, niezbędnym do tego, aby spożywanie tego posiłku było tak kuszące, jak to tylko możliwe.
 8. 8. Udekoruj swoje narzędzia . Urządzenia takie jak oprawy oświetleniowe i baterie mają pragmatyczne cele, ale mogą też być piękne. Upewnij się, że Twoje żyrandole, blaty, lampy podłogowe , kinkiety itp. pasują do estetyki Twojego domu.